VÅRT VATTEN
OM OSS
PRODUKTER
VISION
ANSVAR
KONTAKT
 

Om oss

Det här är vår fabrik!

Det är här inne som drömmen om att sprida vårt goda vatten lever och frodas.
Det är en liten fabrik precis vid Åreskutans fot.
Vi är ett litet företag med ett stort hjärta för riktigt bra vatten.

Nedan följer en beskrivning om oss som arbetar här och som hjälps åt för att nå ut till världen med Åres goda vatten. 

anette.jpg

Anette Friman, CEO
anette@arewater.com
+46(0)72-577 87 88

Anette kan svara på alla dina frågor. Hon är VD på Åre Water och kan och vet det mesta om företaget. Hon samlar på papper och kan mutas med champagne, ost och annat gott.

 

janne.jpg

Jan Duvdahl, Sales Manager
jan.duvdahl@arewater.com
+46(0)70-221 84 24 

Janne är försäljningsansvarig och har varit med sen starten. Han är ICA-handlare på sidan av och därmed riktigt bra på att räkna ören. Han är snabb och på.
Han har kontorets rekord i att pricka papper i papperskorgen.

 

nicklas.jpg

Nicklas Lindblad, Sales Manager
nicklas@arewater.com 

+46(0)70-881 58 31 

Nicklas är vår försäljningschef för hela Sverige. Han är bosatt i Kristianstad men kör land och rike runt.
Han kallas ibland för Mr Water i branschen och är som ni förstår, kunnig inom sitt ämne. Mutas bäst genom magen.

 

camilla.jpg

Camilla Hall, 
CSR Manager
camilla@arewater.com
+65 968 031 75 

Camilla är vår relationsbyggare. Ibland skojar vi om att hon känner allt och alla. Hon är bosatt i Singapore sen många år tillbaka och har goda kontakter världen över. Hon skulle helst rädda hela världen och ser till att Åre Water har riktigt bra CSR-projekt.

 

svartvitt-2.jpg

Elin Frans, Sales and Marketing
elin@arewater.com 

+46(0)70-612 18 20

Elin ska du kontakta om du har frågor eller dylikt om vattnet som säljs i Åre. Hon ansvarar också för marknadsföringen och kommunikationen. 
Tips! Hon gillar glass och sol, gärna i kombination.

 

micke.jpg

Mikael Larsson, Production Manager
mikael.larsson@arewater.com
+46(0)70-684 98 26

Micke är ansvarig för produktionen på Åre Water och ser att till att den flyter på. Han kan allt om våra maskiner och de flesta andra maskiner med för den delen. Han gillar bubblande drycker och sin Volvo.

 

vitctor.jpg

Victor Bengtsson, Warehouse Manager
victor@arewater.com
+46(0)70-171 60 10 

Victor håller lagret under kontroll. Han är grym på att köra truck och vet var alla saker hör hemma i fabriken. När han inte jobbar hittar ni honom garanterat i skidbacken. Han är en nämligen en grym skidåkare. 

 

christian.jpg

Christian Friman
+46(0)70-239 31 97
christian@arewater.com

Christian jobbar hos oss halvårsvis. Han hjälper till med allt men är absolut bäst på att hålla god stämning omkring sig. När han inte är på fabriken lägger han asfalt eller stakar sig runt i längdspåret.

 



Läs mer om våra produkter här >







Hem
Vårt vatten
Om oss
Produkter
Vision
Ansvar
Kontakt

Åre Water AB
Ullån 228
830 13 Åre
info@arewater.com
www.arewater.com